O nas

Jesteśmy kancelarią radców prawnych, która pomoże Tobie rozwiązywać problemy prawne związane z instytucjami finansowymi. Wieloletnia praktyka w sporach z bankami i firmami pożyczkowymi pozwoliła nam wypracować sprawdzone i skuteczne sposoby, aby Tobie pomóc. Mamy bardzo duże doświadczenie w sprawach frankowych, w których rozwiązywaniu specjalizujemy się od wielu lat. Nasze niestandardowe metody mogą spowodować, że odzyskasz swoje pieniądze szybciej i pewniej!

 

Skuteczna pomoc w sprawach frankowych

Wszechstronna i bezpłatna analiza spraw

Indywidualne podejście do Twojej sprawy

Kim jesteśmy

Poznaj nas

Nasz zespół to doświadczeni radcowie prawni z wieloletnią praktyką związaną z instytucjami finansowymi.  Jesteśmy zgraną, skuteczną i doświadczoną drużyna nastawioną na rozwiązanie Twoich spraw!

Andrzej Grzywna

Radca Prawny, Wspólnik Zarządzający

Więcej o mnie

Radca prawny w Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu od 2013 roku (nr wpisu WR-2454). Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Prawo. Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze podmiotów gospodarczych, w szczególności z sektora finansowego. Specjalizuje się w prawie cywilnym, także procesowym, prawie bankowym i prawie spółek handlowych.

Dr Piotr Górecki

Radca Prawny, Doradca (of-counsel)

Więcej o mnie

Doktor nauk prawnych (Uniwersytet Wrocławski, specjalizacja: prawo cywilne). Radca prawny w Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu. Absolwent studiów podyplomowych Managing Business (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu) i International Finance (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie). Autor kilkunastu publikacji dotyczących prawa cywilnego, w tym instytucji finansowych.

Wieloletnie doświadczenie w obsłudze prawnej zdobywał m.in. jako prawnik spółki giełdowej działającej na rynku finansowym oraz współpracując z kancelariami, biurami rachunkowymi, a także podmiotami z branży IT i nowych technologii. Prowadzenie własnych działalności gospodarczych (jest m.in. CEO spółki zajmującej się IT i nowymi technologiami w geodezji) pozwala mu na spojrzenie na problemy klienta również z szerszego punktu widzenia. 

Mateusz Malaka

Radca Prawny, Doradca Restrukturyzacyjny

Więcej o mnie

Radca prawny w Okręgowej Izbie Radców we Wrocławiu od 2013 roku, członek Krajowej Izby Doradców Restrukturyzacyjnych, Absolwent Wydziału Prawa Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. W swojej praktyce zawodowej koncentruje się na zagadnieniach prawa cywilnego, prawa bankowego oraz prawa upadłościowego w obszarze upadłości konsumenckich. Posiada zarówno wiedzę teoretyczną, jak i doświadczenie wyniesione z wielu postępowań sądowych z udziałem podmiotów rynku finansowego, w szczególności Banków oraz Funduszy Sekurytyzacyjnych. Reprezentuje klientów Kancelarii zarówno na etapie sądowym jak i przedsądowym.

Mocne strony

Dlaczego my?

Kancelaria na Twoją kieszeń

Nasza Kancelaria stosuje jasne zasady i uczciwe warunki wynagrodzenia. Płacisz nam przede wszystkim za sukces w sprawie. Wynagrodzenie początkowe jest konkurencyjne i służy  pokryciu niezbędnych kosztów.

Doświadczeni prawnicy

Od wielu lat jako radcowie prawni skutecznie pomagamy poszkodowanym przez banki i firmy pożyczkowe. Wypracowaliśmy i przetestowaliśmy w praktyce szereg skutecznych i sprawdzonych sposobów ochrony przed tymi instytucjami.

Profesjonalizm potwierdzony tytułem

Jesteśmy kancelarią radców prawnych, a nie kolejnym masowym „molochem” antywindykacyjnym czy odszkodowawczym. Masz więc pewność, że Twoja sprawa jest w rękach odpowiednio przygotowanych profesjonalistów, nastawionych na należytą staranność w działaniach.

Wiemy jak działa przeciwnik

Zanim przeszliśmy na „jasną stronę mocy” byliśmy związani z sektorem finansowym i bankowym. Znamy ten biznes od środka i wiemy, jakie są jego słabe punkty!

Gramy fair

Jako kancelaria radców prawnych kierujemy się najwyższymi standardami etycznymi w obsłudze Twojej sprawy, w tym Kodeksem Etyki Radcy Prawnego.

Kredyt frankowy Wrocław – gdzie szukać pomocy?

Jeśli masz kredyt frankowy, nasza kancelaria we Wrocławiu może pomóc Ci rozwiązać wynikające z tego problemy. Coraz więcej osób, które przez lata spłacały kredyty zaciągnięte we frankach szwajcarskich, decyduje się na dochodzenie swoich praw przed sądem. Dzięki wyrokom ogłoszonym przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie kredytów frankowych otworzyły się nowe możliwości przed oszukanymi przez banki kredytobiorcami, możliwe jest m.in. przewalutowanie kredytu. Możliwe jest także zawierzenie rat spłat kredytu frankowego, dzięki wyrokowi TSUE z 15 czerwca 2023 roku. Doświadczeni radcy prawni wiedzą, jak wykorzystać tę szansę, dlatego warto skorzystać z ich pomocy.

Kredyt walutowy – co można uzyskać, idąc do sądu?

W przypadku kredytów walutowych nasza kancelaria z Wrocławia może zapewnić pomoc przy próbie unieważnienia części klauzul umownych, czyli potocznie mówiąc „odfrankowienia” kredytu, lub unieważnienia całej umowy. Oba rozwiązania są z różnych względów korzystne dla klienta, jednak to, które będzie możliwe, zależy w przeważającej mierze od stopnia wadliwości umowy kredytowej.

Zachętą do podjęcia działań mających na celu odzyskanie przynajmniej części niesłusznie pobranych przez bank pieniędzy od frankowiczów jest również to, że w ostatnich latach zapadło wiele wyroków na korzyść kredytobiorców, jak np. wyrok TSUE o wynagrodzenie za korzystanie z kapitału banku. Można wysnuć zatem wniosek, że szanse na wygraną są naprawdę duże, nie mniej do każdej sprawy należy podejść indywidualnie.

Nie tylko kredyt frankowy…

Nasi radcy prawni specjalizują się nie tylko w sprawach związanych z kredytami frankowymi, ale pomagają również w innych problemach prawnych związanych z instytucjami finansowymi. Jeśli zatem firma pożyczkowa, windykacyjna lub bank żądają od Ciebie zapłaty, która Twoim zdaniem jest bezprawna, koniecznie skontaktuj się z nami.

Kancelaria Kredytobiorcy – jak działamy?

Przede wszystkim każdego klienta przychodzącego do nas po pomoc, traktujemy indywidualnie. Wstępna analiza konkretnego problemu jest u nas darmowa, dlatego nie musisz się obawiać, że zażądamy wstępnej opłaty, po czym odmówimy dalszej pomocy. Zastanawiasz się dlaczego warto nam zaufać w sprawach związanych z kredytami frankowymi? W przeszłości nasza praca była związana z sektorem finansowym i bankowym, dzięki czemu od podszewki poznaliśmy mechanizmy działania tych instytucji. To dało nam wiedzę, w jaki sposób podejść do sporów z bankami, firmami pożyczkowymi, czy windykacyjnymi. Nasza kancelaria przeprowadzi szczegółową analizę ugody frankowej, lub umowy kredytowej i podpowie, czy zawarcie ugody z bankiem jest dobrą opcją, czy może lepiej sprawę frankową skierować do sądu. Aby dowiedzieć się więcej, warto również przeczytać artykuły tematyczne, znajdujące się na naszej stronie. Szeroko poruszamy tematy związane z zawieraniem ugód frankowych, z wynagrodzeniem za korzystanie z kapitału czy z unieważnianiem umów kredytowych.