Odfrankowienie kredytu z pomocą kancelarii, krok po kroku

Odfrankowienie kredytu to, obok unieważnienia umowy zobowiązania, sposób na uwolnienie się od zmiennego kursu franka szwajcarskiego. Kredytobiorcy korzystający z usług kancelarii przy odfrankowieniu kredytu, mają nadzieję na szybki i sprawny proces, który pozwoli na wygranie z bankiem. Dzisiaj omawiamy to rozwiązanie krok po kroku.

Czym jest odfrankowienie kredytu?

Odfrankowienie umowy kredytu to potoczna nazwa procesu, który polega na usunięciu z zapisów zobowiązania klauzul walutowych odnoszących się do szwajcarskiego franka i mających abuzywny charakter. A co zyskuje kredytobiorca? Kredyt frankowy przekształca się w złotówkowy, który oprocentowany jest stawką LIBOR. Odfrankowienie kredytu zobowiązuje bank do zwrotu nadpłaty powstałej poprzez stosowanie niedozwolonych klauzul.

Odfrankowienie kredytu z wrocławską kancelarią — krok po kroku

Odfrankowienie kredytu z kancelarią jest zdecydowanie prostsze, dlatego warto korzystać z usług profesjonalistów. Poniżej opisujemy, krok po kroku, jak wygląda ten proces.

  1. Odfrankowienie kredytu we Wrocławiu — spotkanie z adwokatem. Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy wykonać, chcąc odfrankowić swój kredyt jest spotkanie z profesjonalistą, który na podstawie wiedzy i doświadczenia pomoże przez ten skomplikowany proces przejść. Takie spotkanie pozwala na przeanalizowanie umowy kredytowej i wskazanie pola działania. Specjalista wskaże również na dokumenty, które trzeba pozyskać z banku, a w razie konieczności sam pomoże w ich zdobyciu.
  2. Zgłoszenie reklamacji do banku. Co prawda w większości przypadków banki nie są zbyt chętne na osiągnięcie porozumienia, a nawet jeśli proponują ugodę, to warunki najczęściej nie są atrakcyjne dla kredytobiorców. Z tego powodu sprawy te i tak najczęściej trafiają na wokandę.
  3. Pomoc podczas procesu o odfrankowienie kredytu. Bardzo pomocne są również działania kancelarii podczas procesu związanego z odfrankowieniem kredytu. Warto pamiętać, że sprawy sądowe dotyczące odfrankowienia lub unieważnienia takiego zobowiązania są skomplikowane i zawiłe, a banki reprezentowane są przez najlepszych specjalistów. Dobrze jest więc mieć wsparcie profesjonalisty, który pomoże we wszystkich kwestiach. Prawnik przede wszystkim może występować w imieniu swojego klienta podczas rozprawy sądowej i reprezentować go.

Czy można odfrankowić kredyt denominowany?

Bardzo długo w orzecznictwach sądów dominowało jasne stanowisko mówiące o tym, że unieważnić oraz odfrankowić można jedynie kredyt indeksowany. Z tego powodu spora część kredytobiorców zrezygnowała z batalii z bankami, ponieważ bali się oni uznania ich kredytów za nieważne. Zmienił to wyrok Sądu Najwyższego z 2019 roku, w którym orzeczono, iż eliminacja niedozwolonych zapisów i klauzul nie powoduje unieważnienia umowy kredytowej. W związku z tym kredyt denominowany przekształca się w zobowiązanie złotówkowe z zachowaniem wskaźnika LIBOR, a także marży kredytowej.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *