Na co zwrócić uwagę, wybierając kancelarię dla frankowiczów?

Od czasu wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 2019 roku, wielu Frankowiczów zaczęło dochodzić swoich spraw w sądach. Kredyty frankowe indeksowane albo nominowane do tej waluty mogą być obecnie unieważniane czy podlegać odfrankowieniu. W każdym przypadku warto mieć wsparcie odpowiedniej kancelarii frankowej.

Kredyt frankowy – jakie rozwiązania oferują kancelarie?

Jest wiele kancelarii, które oferują wsparcie dla Frankowiczów. Kancelaria frankowa we Wrocławiu pomoże kredytobiorcom z województwa dolnośląskiego, jednak szukając dobrego adwokata, nie zawsze warto patrzeć na rejon, w którym mieszkamy. Jeśli chodzi o to, co kancelaria frankowa może zaproponować, stosowane jest kilka rozwiązań, zależnie od tego, jak wyglądała umowa z bankiem. Jeśli w kontrakcie występowały klauzule abuzywne, możliwe jest stwierdzenie nieważności umowy kredytu, co często pojmuje się jako najkorzystniejszą opcję dla klienta. Inne możliwości to odfrankowienie kredytu, a także ugoda z bankiem. Każda z tych opcji poprzedzona musi być dokładną analizą i dopasowaniem rozwiązań do konkretnej sprawy. Dlatego też wybór kancelarii frankowej jest niezwykle istotny.

Co można zyskać, wybierając dobrą kancelarię do kredytu we frankach?

Wiele osób, które mają kredyty we frankach, decyduje się dochodzić sprawiedliwości przed sądami. Dzieje się tak, ponieważ instytucje te, uznając, że w momencie zawarcia umowy z bankiem zostało naruszone prawo, zarządzają często rozwiązania, które są bardzo korzystne dla klientów banku. Jednak każda sprawa jest indywidualna i nie można powiedzieć, że unieważnienie umowy zawsze będzie stanowić korzyść dla kredytobiorcy. Jeśli jeszcze nie spłaciłeś kredytu, a nie masz odłożonych pieniędzy, unieważnienie umowy poskutkuje najprawdopodobniej tym, że będziesz natychmiastowo musiał oddać bankowi sumę pożyczki bez dodatkowych kosztów, marży czy prowizji. Zdarza się, że rozsądniejszym rozwiązaniem będzie ugoda z bankiem, jednak sprawę dobrze jest skonsultować z odpowiednią kancelarią.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kancelarię frankową?

Poszukując dobrej kancelarii frankowej, bardzo ważne jest przede wszystkim sprawdzenie, co wchodzi w zakres jej kompetencji. Wiele kancelarii prawniczych oferuje różnego rodzaju usługi prawne, jako dodatek proponując rozwiązywanie spraw frankowych. Skorzystanie z usług takiej firmy nie jest najlepszym pomysłem – kredyty frankowe i umowy z nimi związane to skomplikowane kwestie, które muszą być dokładnie przeanalizowane. Pomoc Frankowiczom powinna być więc świadczona przez kancelarię, zajmującą się tylko i wyłącznie kredytami we frankach. Szukając odpowiedniego miejsca, warto poszukać rankingu kancelarii Frankowiczów, który wskaże najlepsze firmy. Wybierając kancelarię frankową, warto zwrócić przede wszystkim na kompetencje prawników w niej pracujących i liczbę zakończonych z sukcesem spraw w zakresie, który nas interesuje. Można także zasugerować się opiniami zadowolonych klientów.

1 komentarz

  1. FrankowiczPL

    Ja wybierając kancelarię dla siebie, kierowałem się przede wszystkim dobrym kontaktem z prawnikami. Jeśli kontakt i energia są dobre, to każda sprawa ma moim zdaniem większe szanse na sukces… a przynajmniej mniej stresu!

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *