Kredyt frankowy Wrocław, czyli o tym, jak pomagamy frankowiczom

Chociaż problemy osób, które wzięły kredyty we frankach szwajcarskich trwają już od kilkunastu lat, w ostatnim czasie zrobiło się o nich znowu bardzo głośno. Wszystko za sprawą wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który orzekł, iż „nieuczciwe warunki zawarte w dniu podpisania umowy nie mogą być uchylone aneksem, jeżeli konsument nie został poinformowany o jego celach i skutkach”, co otworzyło nowe możliwości dla frankowiczów, którzy chcą walczyć o sprawiedliwość w krajowych sądach, a obawiali się, że zawarty w międzyczasie aneks lub porozumienie zamknęły im do tego drogę.

Kredyt frankowy – jakie wsparcie oferuje kancelaria z Wrocławia?

Złożenie pozwu przeciwko bankowi do sądu to odważne posunięcie. Wiele osób obawia się dokonania tego kroku na tyle, że w dalszym ciągu płaci raty o zawyżonej wysokości lub ponosi inne konsekwencje związane z zawarciem wadliwej umowy kredytowej. Nie ma nic dziwnego w tym, że ludzie, którzy nie znają się na prawie i być może nigdy nie brali udziału w żadnej rozprawie sądowej mają opory przed tym, aby zawalczyć o swoje. Jest jednak sposób na wyjście z tego impasu, zgłosić się z prośbą o pomoc do profesjonalnej kancelarii prawniczej

Choć sprawa kredytów udzielanych w szwajcarskiej walucie dotyczy osób zamieszkałych w różnych częściach Polski, to szukając kancelarii, która zajmie się naszą sprawą, warto wziąć pod uwagę oferty doświadczonych specjalistów, nawet jeśli siedziba znajduje się na drugim końcu kraju. Jedną z takich kancelarii jest nasza kancelaria z Wrocławia, prowadzona przez radców prawnych .

Kredyty frankowe Wrocław – na jaką pomoc mogą liczyć frankowicze?

Jeśli masz kredyt frankowy, Wrocław jest miastem, w którym znajdziesz profesjonalną pomoc. Dzięki wsparciu doświadczonych prawników możliwe jest zarówno odfrankowienie kredytu, jak i
unieważnienie umowy kredytu, jednak każdej sytuacji należy przyjrzeć się indywidualnie, aby móc określić, które rozwiązanie będzie korzystniejsze dla klienta.

Aby jak najbardziej zwiększyć swoje szanse na wygraną w sądzie z bankiem, należy bardzo dobrze przygotować się do procesu. Na początku należy dokonać dogłębnej analizy umowy, zaplanować strategię procesową oraz właściwą argumentację, która zostanie przedstawiona w sądzie.

Kredyt walutowy Wrocław – jak przygotować się do sprawy w sądzie?

Frankowicze z Wrocławia, a także innych części kraju, którzy zdecydują się na skorzystanie z usług kancelarii prawnej, powinni zgromadzić przede wszystkim niezbędne dokumenty, w tym:

  • umowę kredytową,
  • regulamin kredytu,
  • aneksy i porozumienia do umowy (jeśli były),
  • zaświadczenia z banku o historii kredytowej.

Resztą zajmują się prawnicy, jeśli więc zajdzie konieczność uzupełnienia dokumentacji, klient kancelarii zostanie o tym powiadomiony.

W wyniku procesu może zostać stwierdzona nieważność umowy kredytowej lub sąd może nakazać odfrankowienie kredytu, czyli przeliczenie go ze szwajcarskiej waluty na polską. Oba te rozwiązania są korzystne dla kredytobiorcy. Wszystkie szczegóły dotyczące możliwego przebiegu procesu są omawiane na bieżąco przez prawników prowadzących sprawę, dzięki czemu klient nie musi obawiać się, że ta niecodzienna sytuacja, jaką jest batalia sądowa z bankiem go przerośnie.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *