Umowa kredytowa
Podstawą zawarcia każdego kredytu jest umowa kredytowa, która będzie również niezbędna przy składaniu pozwu. Jest ona istotna, ponieważ to właśnie tam znajdują się wszelkie szczegóły, dotyczące naszego kredytu oraz zobowiązań. Jeśli kredytobiorca, nawet po jej podpisaniu, zauważy jakiekolwiek wady i niespójności w umowie, może złożyć reklamację do banku w sprawie kredytu frankowego. Warto pamiętać, że nawet dobrze dobrany wzór reklamacji do banku nie gwarantuje przychylenia się do naszego żądania, ale będzie dobrym punktem wyjścia przy procesie sądowym.
Oprócz samej umowy, przygotowując pozew o kredyt frankowy, warto również zasięgnąć opinii biegłego prawnika. Powinien on doradzić, że do dokumentacji warto dołączyć również wszelkie regulaminy oraz warunki umowy. Co ważniejsze, regulaminy i warunki muszą być aktualne na moment zawarcia pierwotnej umowy. Przykładowo, kurs waluty oraz oprocentowanie może podlegać dynamicznej zmianie, więc najlepiej odszukać wszystkie dokumenty uzyskane podczas pobierania kredytu frankowego.
Wniosek o udzielenie kredytu we frankach
Kiedy reklamacja do banku o kredyt frankowy nie została uznana za zasadną, najlepiej przejść do zbierania ważniejszych części dokumentacji. Mniej oczywistym od samej umowy kredytowej może okazać się wniosek o udzielenie kredytu. Będzie on stanowił dowód tego, o jaką kwotę wnioskowaliśmy podczas zawierania umowy kredytowej.
Pozew o kredyt frankowy może okazać się prostszy i szybszy do skonstruowania, kiedy prawnik będzie miał bezpośredni wgląd w informację o tym, o ile dokładnie wnioskowaliśmy, podczas zaciągania kredytu. Poza tym, istotną informacją możliwą do uzyskania tą drogą są dane o tym, jak bank przeliczył kwotę, o którą prosiliśmy.
Historia spłaty kredytu frankowego
Ostatnimi dokumentami, które są niezbędne, przygotowując pozew o zapłatę kredytu frankowego, są informacje o dokładnej wysokości udzielonego kredytu frankowego przez bank, aktualna sytuacja w temacie spłaty kredytu oraz pełna historia spłaty kredytu. Jedną z wygodniejszych metod uzyskania podobnych dokumentów, jest bezpośredni kontakt z instytucją, która udzieliła kredytu. Wgląd w aktualną sytuację kredytową dłużnika może pomóc w dowiedzeniu zaistniałych niejasności.
Jak więc widać, planując pozew o kredyt frankowy, warto przygotować kilka dodatkowych dokumentów. Można z nich wymienić rzeczy tak podstawowe jak sama umowa kredytowa, ale również rzeczy mniej oczywiste. Wliczają się w nie między innymi aktualny na dzień zawierania umowy wniosek o udzielenie kredytu, zaświadczenie o aktualnym stanie kredytu oraz nasz a pełna historia spłaty kredytu.
Chciałabym składać pozew o kredyt frankowy. Mam potrzebne dokumenty, umowę kredytu i tak dalej, ale nie mam wniosku o kredyt… Nie umiem jej znaleźć… Czy w takim przypadku dalej warto składać pozew? 🙁