Jak przebiega odfrankowienie kredytu z pomocą kancelarii?

Kredyty frankowe, mimo że nie są udzielne od lat osobom, które nie osiągają zarobków we frankach szwajcarskich, wciąż są tematem gorących dyskusji. Wynika to z faktu, że z upływem czasu stały się dużym obciążeniem dla kredytobiorców, którzy na początku XXI wieku zdecydowali się je zaciągnąć. Jednym ze sposobów na ratunek jest odfrankowienie kredytu. Jak przebiega ten proces z pomocą kancelarii?

Czym jest odfrankowienie kredytu?

Odfrankowienie kredytu to alternatywa dla jego przewalutowania, a także całkowitego unieważnienia umowy kredytowej. Aby procedura mogła być przeprowadzona, sąd musi uznać, że kontrakt zawiera zapisy abuzywne, że zawarte w umowie zasady przeliczania wartości zobowiązania i rat są niedozwolone. W efekcie odfrankowienia z zapisów usuwana jest klauzula indeksacyjna, dochodzi także do zwrotu nadpłaconych rat. Konsument spłaca kredyt, tak jakby był udzielony w złotówkach, z uwzględnieniem spłaconego kapitału. Oprocentowanie oparte jest na stawce LIBOR+marża. Kredyt staje się niezależny od zmian na rynku walutowym. Odfrankowienie kredytu we Wrocławiu może odbyć się w miejscu zamieszkania powoda, nie ma konieczności stawiania się na sprawy w mieście siedziby banku, czyli zazwyczaj w Warszawie.

Jak przebiega odfrankowienie kredytu z kancelarią?

Odfrankowienie kredytu może być procedurą długą oraz żmudną. Osoby, które nie posiadają wiedzy związanej z prawem i finansami, mogą nie poradzić sobie z dopełnieniem wszystkich formalności, dlatego wiele z nich decyduje się na przebrnięcie przez tę procedurę z pomocą prawnika. Jak przebiega odfrankowienie kredytu z kancelarią?

Pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiedniego prawoznawcy oraz kontakt z nim, w celu przedstawienia problemu. Następnie sprawa jest analizowana. Pod uwagę brane są wszystkie dokumenty kredytowe, w tym ewentualna propozycja ugodowa od banku. W naszej kancelarii ten krok jest bezpłatny. Po zapoznaniu się z dokumentacją przygotowywane są gotowe rozwiązania, które będą najkorzystniejsze w świetle zapisów obowiązującego prawa, jak i sytuacji gospodarczej. Po wyborze ścieżki postępowania podpisywana jest umowa o pomoc prawną. Udzielane jest także pełnomocnictwo radcy prawnemu, który od tej pory będzie zajmował się sprawą. Kredytobiorca nie musi się już o nic martwić — wszelkie formalności oraz procedury są po stronie kancelarii. To bardzo wygodne i komfortowe rozwiązanie, które znacząco zwiększa szanse na korzystny przebieg sprawy.

W ten sposób możliwe jest odfrankowienie kredytu denominowanego oraz indeksowanego do franka szwajcarskiego.

Zalety odfrankowienia kredytu w kancelarii we Wrocławiu

Procedura odfrankowienia wymaga szerokiej wiedzy z zakresu finansów oraz prawa, dlatego ważne jest, aby korzystać w czasie trwania postępowania z pomocy wykwalifikowanych adwokatów. Dzięki nim sprawa zostanie przeprowadzona szybciej, zmniejszy się ilość stresu. Z pomocą prawników możliwe jest dobranie odpowiednich środków oraz kroków pod konkretne przypadki, a także wykorzystywane są wszelkie możliwości prawne, co oznacza, że zwiększone są szanse na pozytywne dla powoda rozpatrzenie sprawy. Przydatne są także wiedza oraz doświadczenie prawników, którzy wiedzą, jak reagować na kroki banków i sądów, by móc osiągnąć założony cel.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *