Czy warto korzystać z gotowych wniosków o przewalutowanie kredytu?

Kredyty we frankach kilka lat temu cieszyły się w Polsce ogromną popularnością, a na ich zaciąganie mogli sobie pozwolić również ci z mniejszą zdolnością kredytową. Aktualnie te zobowiązania są utrapieniem wielu frankowiczów, którzy szukają możliwości poprawy swojej sytuacji. Jedną z opcji jest przewalutowanie kredytu we frankach. Jak to zrobić i czy korzystanie z gotowych wniosków to dobry pomysł?

Czy warto przewalutować kredyt hipoteczny?

Na początku musimy wspomnieć, że przewalutowanie nie będzie idealnym rozwiązaniem dla wszystkich kredytobiorców i wiele zależy od indywidualnej sytuacji każdego frankowicza. Warto pochylić się nad takim rozwiązaniem w momencie, kiedy polski złoty będzie miał mocniejszą pozycję niż druga waluta, a więc wówczas, kiedy kurs franka szwajcarskiego będzie znacząco malał.

Warto również nadmienić, że w internecie można skorzystać z kalkulatora przewalutowania kredytu, dzięki któremu można sprawdzić, jak po przewalutowaniu kredytu zmieni się rata miesięcznego zobowiązania.

Jak przewalutować kredyt?

Proces przewalutowania kredytu przebiega w kilku etapach, które wyglądają podobne, niezależnie od banku. Pierwszym krokiem jest złożenie odpowiedniego wniosku. Pismo o przewalutowanie kredytu musi zawierać niezbędne informacje i warto odpowiednio je przygotować, by zostało ono rozpatrzone przez bank. Następnie, bank udzielający kredytu frankowego ustala zasady oraz określa nowe warunki spłaty zobowiązania, które przedstawiane są frankowiczowi. Jeśli kredytobiorca zgadza się na nowe uwarunkowania, wówczas podpisywany jest niezbędny aneks do umowy, wprowadzający zmiany w życie.

Czy warto korzystać z gotowych wniosków o przewalutowanie kredytu?

W tym momencie pojawia się pytanie, czy można niejako pójść na skróty i wykorzystać gotowe wnioski o przewalutowanie kredytu? Z jednej strony jest to wygodne, ponieważ nie trzeba przygotowywać ich samodzielnie. Z drugiej natomiast, gotowe wzory mogą nie spełniać wszystkich warunków, bardzo często nie są również dostosowywane do indywidualnej sytuacji frankowicza. Może się to przełożyć na braki w dokumentacji, a co za tym idzie znaczne opóźnienie bądź nawet brak możliwości pozytywnego rozpatrzenia wniosku przez bank.

Dobrą i zalecaną praktyką jest skorzystanie z pomocy specjalistów, którzy na podstawie swojej wiedzy i doświadczenia dobierają odpowiednie środki i strategię działania indywidualnie, dzięki czemu klient ma pewność opieki na każdym etapie sprawy. Ponadto współpraca z kancelarią prawną to nie tylko poprawnie sporządzony wniosek o przewalutowanie kredytu we frankach, ale również obecność pełnomocnika na każdej rozprawie i jego pomoc we wszystkich etapach sprawy.

Jak widać, przewalutowanie kredytu to proces, do którego kredytobiorca powinien podejść w odpowiedni sposób, by mieć pewność, że finał sprawy będzie dla niego korzystny. Właściwie przygotowany wniosek o przewalutowanie kredytu oraz fachowa pomoc są kluczowe dla powodzenia całego przedsięwzięcia.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *